|

Ciało

Twarz

Jak szybko pozbyć się podwójnego podbródka? 29/07/2021

Drugi podbródek czy też „podwójny podbródek” to zmora wielu osób. Nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej pod brodą objawia się właśnie jako tzw. druga broda. Wygląda to nieestetycznie zarówno z przodu, jak
i z profilu. Niestety, powodem jest nie tylko nadwaga. Drugi podbródek u szczupłej osoby to wcale nie rzadkość. W takim wypadku powodem może być wiotczejąca skóra. Zamaskowanie tego defektu jest niestety niemożliwe, ale można go zredukować dzięki specjalistycznym zabiegom.

Przyczyny powstawania

Za problem odpowiada najczęściej nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w organizmie, co powoduje odkładnie się tłuszczu pod brodą. Inną z kolei przyczyną, jest utrata sprężystości skóry w odcinku szyjnym ze względu na wiek, ponieważ wraz z upływem lat zanikają włókna kolagenowe. Wpływ na występowanie podwójnego podbródka ma również tryb życia. Niewłaściwa, przygarbiona postawa ciała, która osłabia mięśnie szyi, niedostatecznie intensywne nawilżanie okolic podbródka, zbieranie się wody w organizmie
z powodu niezdrowej diety, czy spożycia alkoholu – to wszystko może mieć wpływ na pojawienie się nieprawidłowości. Jednakże nie zawsze przyczyna leży po stronie człowieka, dość często zdarza się, że osoba odziedziczyła takie predyspozycje w genach, czyli może to być czysto anatomiczny problem, nie wynikający z zaniedbań.

Sposoby jakie oferuje współczesna kosmetologia

  • Jednym z zabiegów, jaki możemy wykonać jest TrilipoMaximus. Podczas zabiegu działamy na naskórek, skórę właściwą, tkankę tłuszczową oraz mięśnie. Wykorzystano tu działanie fal radiowych, które to podgrzewają tkankę tłuszczową. W efekcie dochodzi do „roztopienia” adipocytów, czyli komórek tłuszczowych, ale też znacznego ujędrnienia i poprawy napięcia skóry. Pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę stanu skóry.

  • Termolifting Zaffiro wykorzystuje działanie promieniowania podczerwonego na podbródek, wskazany jest wszystkim paniom, które doświadczyły w ostatnim czasie dużego spadku wagi, a także obserwują u siebie oznaki starzenia.Ta innowacyjna, bezpieczna i zupełnie bezbolesna metoda pomaga odzyskać jędrną skórę na podbródku. Poddana działaniu wysokich temperatur skóra przyspiesza naturalnie w niej toczące się procesy odnowy, zwiększa swoją elastyczność i jest bardziej podatna na działanie składników odżywczych w preparatach kosmetycznych.

  • Karboksyterapia polega na wstrzyknięciu w podbródek wysokiego stężenia dwutlenku węgla. Oddziałuje on na tkanki tłuszczowe, które pod jego wpływem ulegają rozpadowi, a następnie wydaleniu z organizmu w ramach naturalnych procesów metabolicznych. Po kilku zabiegach karboksyterapii podwójny podbródek ulega zmniejszeniu. Dodatkowo skóra podbródka staje się widocznie napięta i gładka, poprawia się jej ujędrnienie i struktura.

Mówi się, że nieodpowiednia pielęgnacja podbródka może dodać kilka niechcianych lat.
Z kolei zadbana, jędrna skóra podbródka jest oznaką młodości, dlatego też, należy pamiętać o tej okolicy podczas wieczorych i porannych rytuałów pielęgnacyjnych! :)

Zobacz inne porady eksperta

01/07/2024 Idealne Zabiegi na Lato
13/05/2024 Zabiegi kosmetyczne – nie tylko dla kobiet!
02/04/2024 Przygotowania do lata – czas START!
05/03/2024 Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?
01/02/2024 Zimowa pielęgnacja dłoni
04/01/2024 Noworoczne Beauty Postanowienia
02/12/2023 Zabiegi Glamour
07/11/2023 Trądzik- jak sobie z nim radzić?
06/10/2023 Zabiegi Peelingami chemicznymi
05/09/2023 Terapia światłem podczerwonym

Ciało

Twarz

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała

Warszawa, Miasteczko Wilanów
ul. Kazachska 7/110
Wejście od ul. Branickiego 

Dostępny parking podziemny (wjazd od ulicy Kazachskiej)

Umów się na wizytę:

tel. 503 738 364

email: [javascript protected email address]


Serdecznie zapraszamy! 

Nasza klinika

Nasi partnerzy