|

Ciało

Twarz

FRYZJERSTWO

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Dla mężczyzn

Masaż i spa

Promocje

Rehabilitacja KMI

Porady eksperta

Depilacja laserowa

Co to jest depilacja laserowa?

Jest to usuwanie niepożądanego owłosieniaza pomocą wiązki światła lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami.

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz włosa, gdyż od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, wykonuje się próbę laserową.

Depilacja laserowa: przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:

- opalona skóra;

- przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądziku czy leki antydepresyjne);

- ciąża;

- nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej);

- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu;

- stosowanie samoopalaczybronzerów, betakarotenu doustnie;

- włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.

Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby zareagowały na laser.

Jak często wykonujemy zabieg?

Zabieg powtarza się najczęściej co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok.

Czy zabieg jest bolesny?

Osoby zastanawiające się nad zabiegiem depilacji laserowej obawiają się przede wszystkim bólu. To, jak go odczuwamy, zależy od naszej kombinacji włosów i melaniny - osoby czarnoskóre mają jej więcej niż białe, a te o ciemniejszej karnacji więcej niż osoby blade. Im ciemniejsze i gęstsze włosy i ciemniejszy odcień skóry, tym odczuwany ból będzie większy.

Wiele zależy też od progu odczuwania bólu przez daną osobę. To, co dla jednych jest "ukłuciem komara", innych może bardzo boleć. Kobiety określają ból podczas depilacji laserowej jako pieczenie, szczypanie. Niektóre porównują go do depilacji depilatorem, inne - do wyrywania brwi pęsetą.


Zadbaj o plecy przed latem!

Zadbaj o plecy przed latem

Borykasz się ze zmianami trądzikowymi, przebarwieniami lub nieestetycznymi krostkami na plecach?

Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie środki, aby ostatecznie zwalczyć te trudności.

Przyczyną problemów ze skórą pleców są nieprawidłowo funkcjonujące gruczoły łojowe lub nadmierne rogowacenie naskórka. Skóra na plecach jest grubsza niż w innych częściach ciała, mimo tego wolniej się regeneruje, więc należy o nią troskliwie dbać.

             

 Do walki z niedoskonałościami na plecach możemy użyć:

1) Peelingichemiczne (kwasy) - aktualnie jedne z najbardziej popularnych zabiegów dermatologii estetycznej. Ich celem jest intensywne złuszczenie warstw naskórka za pomocą aplikacji odpowiednio dobranych substancji chemicznych i dotarcie do skóry właściwej. 

Kwasy polegają na poprawie defektów kosmetycznych lub chorobowych w obrębie naskórka i skóry właściwej, takich jak blizny, zmiany trądzikowe, zmarszczki, jak również przebarwienia i zaburzenia pigmentacji.

Podczas zabiegu aplikujemy na skórę odpowiednio dobrane przez kosmetologa substancje, umożliwiające usunięcie warstw naskórka na różnej głębokości, czego efektem naskórek zaczyna się szybko odbudowywać, przy czym odnawiające się warstwy są gładsze i jaśniejsze. Peeling przywraca prawidłową strukturę skóry, poprawia jej elastyczność i nawilżenie. Widoczne jest jej wyraźne odmłodzenie i odzyskany blask.

W naszym salonie polecamy Kwas migdałowy - ma silne właściwości antybakteryjne, które pomagają zabijać drobnoustroje związane z wykwitami trądzikowymi.

Wskazania:

-trądzik, skóra tłusta

-nadmiar sebum

-rozszerzone pory

-łojotokowe zapalenie skóry i blizny

Przeciwwskazania:

-ciąża

-laktacja

-skóra wrażliwa

-poparzenia słoneczne

2) Mikrodermabrazja diamentowa: to metoda złuszczania skóry za pomocą specjalnego urządzenia, wyposażonego w głowicę diamentową, dzięki której możemy stopniowo usunąć wierzchnie warstwy naskórka. Podczas zabiegu z powierzchni skóry są usuwane obumarłe komórki, a pory zostają oczyszczone. Dzięki temu cera jest dogłębnie odświeżona i wygładzona. Jednocześnie głębsze warstwy naskórka zostają poddane stymulacji: zwiększa się ukrwienie, dotlenienie, tworzą się nowe, zdrowe komórki skóry. Skóra nabiera zdrowszego kolorytu, jest napięta, delikatne zmarszczki spłycają się, a drobne przebarwienia stają się mniej widoczne. 


Najlepszych efektów i pięknie zadbanych pleców spodziewać się możemy po połączeniu powyższych dwóch środków czyli mikrodermabrazji i peelingu chemicznego.


Zobacz więcej

Gwiazdy polecają

Medycyna estetyczna w Wilanowie

"SANTHIYA" oznacza NATURALNE PIĘKNO!

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała - to miejsce, w którym marzenia o pięknej sylwetce mogą się urzeczywistnić. Wierzymy, że każda kobieta i każdy mężczyzna kryje w sobie piękno, które możemy wydobyć.

Zapraszamy Państwa do salonu modelowania ciała w miasteczku Wilanów na nieodpłatne konsultacje z naszymi specjalistami, którzy po przeprowadzeniu wywiadu dopasują kurację skrojoną na miarę potrzeb.


Ponadto zapraszamy do sprawdzenia jak działają nasze zabiegi hi-tech! Tylko teraz zabieg testowy oferujemy z 40 % rabatem!

Dotyczy zabiegów KarboksyterapiiTriLipo Maximus MedIcoone Endermologia 3D, Eat Skin Shock oraz Biopress.

Polecamy: Programy CellReset oraz Kurację Andre Zagozda. W naszej ofercie znajdują się zabiegi na twarz oraz cały wachlarz zabiegów na ciało. Bez względu na to, czy interesują Państwa zabiegi odchudzające, poprawa jakości skóry po ciąży, ujędrnienie,redukcja cellulitu, u nas można to osiągnąć z łatwością! 
Zarówno wymrażanie tkanki tłuszczowej - tzw. kriolipoliza, zabiegi z użyciem fal radiowych, akustycznych i ciepła,karboksyterapia mobilizują organizm do intensyfikowania wewnętrznych, biologicznych procesów, które z wiekiem tracą na sile. Dodatkowo polecamy usługi gabinetu masażu.

Od czerwca 2015 r. zapraszamy na Termolifting Zaffiro w Wilanowie.
Zapraszamy na zabiegi Intraceuticals!

Ciało

Twarz

FRYZJERSTWO

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Dla mężczyzn

Masaż i spa

Promocje

Rehabilitacja KMI

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała

Warszawa, Miasteczko Wilanów
ul. Kazachska 7/110
Wejście od ul. Branickiego 

Dostępny parking przed salonem (od ul. Branickiego)

Umów się na wizytę:

tel. 503 738 364

email: [javascript protected email address]

Serdecznie zapraszamy! 

Nasza klinika

Nasi partnerzy