|

Ciało

Twarz

Porady eksperta

Terapia światłem podczerwonym

Terapia światłem podczerwonym

Wraz z wiekiem produkcja kolagenu w skórze znacznie się obniża, po 25 roku życia jego ilość zmniejsza się o 1% w ciągu roku. Mogą pojawiać się pierwsze zmarszczki oraz dochodzi do utraty jędrności skóry, sposobem na to może być terapia światłem podczerwonym.

Zabieg Zaffiro jest odpowiedni dla osób, u których dochodzi do utrata napięcia i elastyczności skóry, można je wykonywać na wszystkich rodzajach i fototypach skóry oraz prawie na każdej okolicy ciała. Zabieg nie wyklucza z codziennej aktywności, skóra może być delikatnie zaczerwieniona przez pierwsze kilka godzin po wizycie.

Zaffiro w pigułce:

  • W trakcie trwania zabiegu kosmetolog tak dobiera parametry (gęstość energii), aby pacjent odczuwał przyjemne, ale intensywne ciepło. Co za tym idzie ilość tzw. przejść zależy od progu wrażliwości pacjenta.

  • Na twarz nakładany jest żel chroniący naskórek, który zapewnia przyleganie głowicy oraz zapobiega rozpraszaniu światła podczerwonego (IR).

  • Głowica Zaffiro zaopatrzona jest w szlachetne szkło szafirowe, które emituje promieniowanie podczerwone o specyficznie dobranej długości fali.

  • Impuls podzielony jest na 3 fazy (chłodzenie, nagrzewanie, chłodzenie).

  • Zastosowana daleka podczerwień powoduje podgrzanie włókien kolagenowych w skórze właściwej do temperatury 65o C, co skutkuje skróceniem się ich długości.

  • Zaffiro stymuluje także fibroblasty do zwiększonej aktywności, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu ilości kolagenu w skórze.

  • Efekt promiennej i wygładzonej skóry widać bezpośrednio po pierwszym zabiegu.

  • Ostateczny rezultat, związany z przebudową i produkcją nowych włókienkolagenowych, jest widoczny po okresie 3-6 miesięcy.

Zaffiro powinno się wykonać w serii 4 zabiegów w roku z miesięcznymi odstępami. U młodszych osób, gdzie objawy starzenia są słabiej zaznaczone, można wykonać zabieg w ramach profilaktyki, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry.


Promieniowanie UV

Promieniowanie UV

Ekspozycja na promieniowanie UV daje korzystne efekty, ale mimo to niesie za sobą ryzyko powstawania wielu poważnych i nieodwracalnych zmian w obrębie naszej skóry.

Możemy wyróżnić trzy rodzaje promieniowania docierającego do powierzchni Ziemi ze Słońca:

- promieniowanie ultrafioletowe (odpowiedzialne za rumień, opaleniznę, oparzenia słoneczne, foto-starzenie, zmiany przednowotworowe i nowotworowe skóry),

- promieniowanie widzialne (odpowiedzialne za widzenie barw),

- promieniowanie podczerwone (odpowiedzialne za odczuwalne ciepło i udar słoneczny).

Negatywne działanie promieniowania na skórę:

-Promieniowanie UVB dociera do zewnętrznych warstw skóry, wywołuje rumień i poparzenia słoneczne, osłabia układ odpornościowy, podnosząc ryzyko infekcji bakteryjnych i wirusowych, a także zwiększa skłonność do powstawania zmian nowotworowych,

-Promieniowanie UVA, powoduje utratę elastyczności i sprężystości, dochodzi do foto-starzenia, jest to przewlekły stan zapalny charakteryzujący się suchością skóry, powstawaniem teleangiektazji, słabszym procesem regeneracji, a także degradacją kolagenu i elastyny.

Ochrona Przeciwsłoneczna:

Wyróżniamy dwa rodzaje filtrów przeciwsłonecznych:

- filtry chemiczne, które wnikają w górne warstwy naskórka i pochłaniają promieniowanie UV, zalecane są dla osób uprawiających sporty na zewnątrz, a także zażywających kąpieli

- filtry fizyczne, które pozostają na powierzchni naskórka (przez co rzadziej wywołują reakcje alergiczne) i tworzą warstwę ochronną odbijającą promieniowanie UV, ten rodzaj filtrów jest mniej fotouczulający, zalecane są dla dzieci, osób z różnego rodzaju chorobami skóry lub nadmierną wrażliwością, a także pacjentów po zabiegach kosmetologicznych i dermatologicznych.

Podstawowe zasady bezpiecznego korzystania ze słońca:

1. Unikać ekspozycji na słońce między godziną 10 a 15

2. Około pół godziny przed wyjściem nałożyć obficie preparat przeciwsłonecznych

3. Co około dwie godziny uzupełniać preparat ochronny

4. W bardzo słoneczne dni, stosować nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne

5. Szczególnie chronić skórę po zabiegach kosmetologicznych i dermatologicznych, podczas terapii doustnymi lub miejscowymi lekami fotouczulającymi.

Pamiętaj, aby regularnie badać swoją skórę, zwracaj uwagę na przebarwienia, nowe zmiany barwnikowe i dotychczasowe, które uległy przemianie.


Zobacz więcej

Medycyna estetyczna w Wilanowie

"SANTHIYA" oznacza NATURALNE PIĘKNO!

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała - to miejsce, w którym marzenia o pięknej sylwetce mogą się urzeczywistnić. Wierzymy, że każda kobieta i każdy mężczyzna kryje w sobie piękno, które możemy wydobyć.

Zapraszamy Państwa do salonu modelowania ciała w miasteczku Wilanów na nieodpłatne konsultacje z naszymi specjalistami, którzy po przeprowadzeniu wywiadu dopasują kurację skrojoną na miarę potrzeb.


Ponadto zapraszamy do sprawdzenia jak działają nasze zabiegi hi-tech! Tylko teraz zabieg testowy oferujemy
40 % rabatem!

Dotyczy zabiegów IcooneTriLipo Maximus MedSculptor One SKarboksyterapii, Eat Skin Shock oraz Biopress.

W naszej ofercie znajdują się zabiegi na twarz oraz cały wachlarz zabiegów na ciało. Bez względu na to, czy interesują Państwa zabiegi odchudzające, poprawa jakości skóry po ciąży, ujędrnienie,redukcja cellulitu, u nas można to osiągnąć
z łatwością! 

Dodatkowo polecamy usługi gabinetu masażu.

Od czerwca 2015 r. zapraszamy na Termolifting Zaffiro w Wilanowie.
Zapraszamy na zabiegi Intraceuticals!

Ciało

Twarz

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała

Warszawa, Miasteczko Wilanów
ul. Kazachska 7/110
Wejście od ul. Branickiego 

Dostępny parking podziemny (wjazd od ulicy Kazachskiej)

Umów się na wizytę:

tel. 503 738 364

email: [javascript protected email address]


Serdecznie zapraszamy! 

Nasza klinika

Nasi partnerzy