|

Ciało

Twarz

Mezoterapia igłowa 04/02/2021

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegiegów współczesnej kosmetologii, który ma na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych
i regenerujących.
Zabieg wykonywany jest na niemal każdym obszarze ciała, jednak do najbardziej popularnych miejsc należą twarz, szyja, dekolt, dłonie i owłosiona skóra głowy. Zabiegi te stosowane są również profilaktycznie przeciw powstawaniu i pogłębianiu się zmarszczek.

Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik profilaktyki anti-aging.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg mezoterapii igłowej?

W obszar zabiegowy wstrzyknięty zostaje preparat. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjenta oraz wykonywanego zabiegu. Najczęściej wstrzykiwanymi aktywnymi substancjami są: kwas hialuronowy, kompleks witamin A, B, C, aminokwasy, składniki mineralne, antyoksydanty, mikroelementy.

Podczas zabiegu skórze dostarczane są substancje aktywne, które pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra właściwa otrzymuje niezbędne składniki przyczyniające się do rewitalizacji, odmłodzenia i nawilżenia. Dochodzi do stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia oraz prawidłowego odżywienia i ujędrnienia skóry.

Bezpieczeństwo

Preparaty do mezoterapii francuskiej marki Revitacare zostały uhonorowane kilkoma nagrodami,
w tym CYTOCARE jako najlepszy produkt mezoterapii i HAIRCARE jako najlepszy produkt do pielęgnacji włosów. Nagrody stanowią uznanie dla wysokiej wydajności opracowanych bezpiecznych produktów. Wszystkie z nich posiadają liczne atesty i są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Proces produkcyjny został zaprojektowany oraz zatwierdzony zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami międzynarodowymi: standard GMP i IS013485:2003. Restrykcyjna kontrola jakości surowców oraz procesów produkcyjnych na wszystkich etapach, daje w efekcie gwarancję bezpieczeństwa i jakości. Oferta Revitacare jest bardzo ceniona m. in. ze względu na skuteczność jej odmładzających efektów.

Czy zabieg jest bolesny?

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli Pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, nakładamy znieczulenie w formie kremu.

Zalecenia pozabiegowe

  • Unikanie słońca, stosowanie filtrów

  • Nawilżanie skóry

Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików – w zależności od techniki zabiegu. Czas utrzymywania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6–72 godzin.

Najlepszy czas, by zadbać o skórę JEST WŁAŚNIE TERAZ! :)

Zobacz inne porady eksperta

01/07/2024 Idealne Zabiegi na Lato
13/05/2024 Zabiegi kosmetyczne – nie tylko dla kobiet!
02/04/2024 Przygotowania do lata – czas START!
05/03/2024 Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?
01/02/2024 Zimowa pielęgnacja dłoni
04/01/2024 Noworoczne Beauty Postanowienia
02/12/2023 Zabiegi Glamour
07/11/2023 Trądzik- jak sobie z nim radzić?
06/10/2023 Zabiegi Peelingami chemicznymi
05/09/2023 Terapia światłem podczerwonym

Ciało

Twarz

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała

Warszawa, Miasteczko Wilanów
ul. Kazachska 7/110
Wejście od ul. Branickiego 

Dostępny parking podziemny (wjazd od ulicy Kazachskiej)

Umów się na wizytę:

tel. 503 738 364

email: [javascript protected email address]


Serdecznie zapraszamy! 

Nasza klinika

Nasi partnerzy