|

Ciało

Twarz

Oczyszczanie skóry po lecie 02/09/2020

Większość z nas jest już po urlopach, a lato nieubłaganie powoli dobiega końca. Zewnętrzne czynniki atmosferyczne, tj. promieniowanie słoneczne, piasek, kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie i wiatr, sprawiają, że skóra jest odwodniona oraz szorstka w dotyku . Ponadto z uwagi na większą ekspozycję na promieniowanie UV pojawiać mogą się przebarwienia. Po lecie warto zatem pomyśleć o tym, jak zadbać o skórę.

Pierwszy krok do odnowy skóry po wakacjach to złuszczenie martwego naskórka. Gdy usuniesz zrogowaciały naskórek, składniki pielęgnacyjne w kremach i maseczkach łatwiej się wchłoną i skuteczniej zadziałają na skórę.

Przedstawiamy propozycje zabiegów, które warto wykonać po letnich wakacjach.

  • Peeling chemiczny – jest to kontrolowane złuszczanie skóry na skutek działania substancji, które są pochodzenia biologicznego bądź chemicznego. Za pomocą peelingu pozbywamy się defektów kosmetycznych, które są w obrębie naskórka i skóry właściwej. W zależności od zastosowanych preparatów możemy regulować głębokość złuszczania.

  • Mikrodermabrazja - zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu górnych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Zabieg mikrodermabrazji skutecznie oczyszcza skórę. Dzięki niemu skóra wygląda młodziej, jędrniej i jest bardziej elastyczna.

  • Aquapure - łączy hydropeeling próżniowy z aplikacją substancji aktywnych o działaniu oczyszczającym, nawilżającym, odmładzającym i antyoksydacyjnym. Jest to zabieg bezbolesny, bezinwazyjny, komfortowy i co najważniejsze można wykonać go w przerwie na lunch i po wszystkim wrócić do pracy.

  • Peeling kawitacyjny to metoda oczyszczania skóry, polegająca na usuwaniu martwego naskórka i nadmiaru sebum przy pomocy ultradźwięków. Jest efektywna, bezpieczna i relaksująca, a co najważniejsze - bardzo skuteczna.

Zobacz inne porady eksperta

01/07/2024 Idealne Zabiegi na Lato
13/05/2024 Zabiegi kosmetyczne – nie tylko dla kobiet!
02/04/2024 Przygotowania do lata – czas START!
05/03/2024 Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?
01/02/2024 Zimowa pielęgnacja dłoni
04/01/2024 Noworoczne Beauty Postanowienia
02/12/2023 Zabiegi Glamour
07/11/2023 Trądzik- jak sobie z nim radzić?
06/10/2023 Zabiegi Peelingami chemicznymi
05/09/2023 Terapia światłem podczerwonym

Ciało

Twarz

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała

Warszawa, Miasteczko Wilanów
ul. Kazachska 7/110
Wejście od ul. Branickiego 

Dostępny parking podziemny (wjazd od ulicy Kazachskiej)

Umów się na wizytę:

tel. 503 738 364

email: [javascript protected email address]


Serdecznie zapraszamy! 

Nasza klinika

Nasi partnerzy