|

Ciało

Twarz

OPUCHNIĘTE NOGI LATEM - JAK SOBIE Z TYM RADZIĆ? 05/07/2022

W lecie, gdy temperatura powietrza osiąga wysokość znacznie ponad 20°C, nasz organizm uruchamia naturalne mechanizmy obrony przed odwodnieniem. Zaczyna tą wodę gromadzić
w tkance podskórnej, co skutkuje obrzękami. Ciepło powoduje również rozszerzanie się żył, a to spowalnia krążenie. Dodatkowo niekorzystny wpływ na krążenie ma brak ruchu.

Pomocne okazują się specjalistyczne zabiegi drenujące. Usuwają one z organizmu nadmiar wody i przywracają równowagę naturalnych procesów metabolicznych.

  • Icoone - jest skutecznym narzędziem w walce z obrzękami limfatycznymi i cellulitem. Masaż drenujący pozwala błyskawicznie pozbyć się kilku centymetrów. Zabieg Icoone polega na pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami.

  • Drenaż limfatyczny Biopress - Intensywnie mobilizuje układ limfatyczny do ciężkiej pracy, jaką jest detoksykacja organizmu. Ponadto wspiera proces wchłaniania płynów międzytkankowych, co wpływa na widoczne zmniejszenie cellulitu.

  • Eat SkinShock- technologia oparta jest na połączeniu fal akustycznych i elektrycznych, które oddziałują równocześnie za pomocą opatentowanej głowicy.Oprócz redukcji cellulitu, dodatkowym atutem zabiegu jest rozbicie głębokich złogów tłuszczowych, polepszenie krążenia krwi i limfy.

Inne sposoby:

  • Dieta i picie dużej ilości wody - Unikaj słodkich, gazowanych napojów, kawy i alkoholu. Ogranicz także spożywanie soli. To co szczególnie służy w tym okresie, to produkty bogate w magnez: np. pomidory, banany czy ziemniaki oraz żelazo i potas: pełnoziarniste pieczywo, orzechy, czy świeże warzywa i owoce. 

  • Ruch - Zwróć uwagę na to, by za długo nie tkwić w jednej pozycji. Krew musi stale krążyć w nogach. W żadnym wypadku nie wolno zakładać nogi na nogę! 

  • Odpoczynek - odpoczywaj z uniesionymi do góry nogami, by krew mogła z nich odpłynąć.

  • Kąpiel stóp w letniej wodzie, nie zimnej!Letni prysznic lub kąpiel stóp sprawi, że oszukujemy nasz organizm, że na zewnątrz wcale nie jest tak gorąco.

  • Masaż - masuj stopy np. na drewnianych roleczkach z kolcami, chodź boso po specjalnej macie, tzw. jeżyku.

  • Maści z dodatkiem kasztanowca – działają przeciwobrzękowo.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom oraz doświadczeniu pomożemy Ci pozbyć się oraz zapomnieć o obrzękach i uczuciu „ciężkich nóg".

Zobacz inne porady eksperta

01/07/2024 Idealne Zabiegi na Lato
13/05/2024 Zabiegi kosmetyczne – nie tylko dla kobiet!
02/04/2024 Przygotowania do lata – czas START!
05/03/2024 Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?
01/02/2024 Zimowa pielęgnacja dłoni
04/01/2024 Noworoczne Beauty Postanowienia
02/12/2023 Zabiegi Glamour
07/11/2023 Trądzik- jak sobie z nim radzić?
06/10/2023 Zabiegi Peelingami chemicznymi
05/09/2023 Terapia światłem podczerwonym

Ciało

Twarz

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała

Warszawa, Miasteczko Wilanów
ul. Kazachska 7/110
Wejście od ul. Branickiego 

Dostępny parking podziemny (wjazd od ulicy Kazachskiej)

Umów się na wizytę:

tel. 503 738 364

email: [javascript protected email address]


Serdecznie zapraszamy! 

Nasza klinika

Nasi partnerzy