|

Ciało

Twarz

Terapia światłem podczerwonym 05/09/2023

Terapia światłem podczerwonym

Wraz z wiekiem produkcja kolagenu w skórze znacznie się obniża, po 25 roku życia jego ilość zmniejsza się o 1% w ciągu roku. Mogą pojawiać się pierwsze zmarszczki oraz dochodzi do utraty jędrności skóry, sposobem na to może być terapia światłem podczerwonym.

Zabieg Zaffiro jest odpowiedni dla osób, u których dochodzi do utrata napięcia i elastyczności skóry, można je wykonywać na wszystkich rodzajach i fototypach skóry oraz prawie na każdej okolicy ciała. Zabieg nie wyklucza z codziennej aktywności, skóra może być delikatnie zaczerwieniona przez pierwsze kilka godzin po wizycie.

Zaffiro w pigułce:

  • W trakcie trwania zabiegu kosmetolog tak dobiera parametry (gęstość energii), aby pacjent odczuwał przyjemne, ale intensywne ciepło. Co za tym idzie ilość tzw. przejść zależy od progu wrażliwości pacjenta.

  • Na twarz nakładany jest żel chroniący naskórek, który zapewnia przyleganie głowicy oraz zapobiega rozpraszaniu światła podczerwonego (IR).

  • Głowica Zaffiro zaopatrzona jest w szlachetne szkło szafirowe, które emituje promieniowanie podczerwone o specyficznie dobranej długości fali.

  • Impuls podzielony jest na 3 fazy (chłodzenie, nagrzewanie, chłodzenie).

  • Zastosowana daleka podczerwień powoduje podgrzanie włókien kolagenowych w skórze właściwej do temperatury 65o C, co skutkuje skróceniem się ich długości.

  • Zaffiro stymuluje także fibroblasty do zwiększonej aktywności, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu ilości kolagenu w skórze.

  • Efekt promiennej i wygładzonej skóry widać bezpośrednio po pierwszym zabiegu.

  • Ostateczny rezultat, związany z przebudową i produkcją nowych włókienkolagenowych, jest widoczny po okresie 3-6 miesięcy.

Zaffiro powinno się wykonać w serii 4 zabiegów w roku z miesięcznymi odstępami. U młodszych osób, gdzie objawy starzenia są słabiej zaznaczone, można wykonać zabieg w ramach profilaktyki, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Zobacz inne porady eksperta

01/07/2024 Idealne Zabiegi na Lato
13/05/2024 Zabiegi kosmetyczne – nie tylko dla kobiet!
02/04/2024 Przygotowania do lata – czas START!
05/03/2024 Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?
01/02/2024 Zimowa pielęgnacja dłoni
04/01/2024 Noworoczne Beauty Postanowienia
02/12/2023 Zabiegi Glamour
07/11/2023 Trądzik- jak sobie z nim radzić?
06/10/2023 Zabiegi Peelingami chemicznymi
09/08/2023 Promieniowanie UV

Ciało

Twarz

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała

Warszawa, Miasteczko Wilanów
ul. Kazachska 7/110
Wejście od ul. Branickiego 

Dostępny parking podziemny (wjazd od ulicy Kazachskiej)

Umów się na wizytę:

tel. 503 738 364

email: [javascript protected email address]


Serdecznie zapraszamy! 

Nasza klinika

Nasi partnerzy