|

Ciało

Twarz

Trądzik- jak sobie z nim radzić? 07/11/2023

Trądzik- jak sobie z nim radzić?

Do powstawania trądziku przyczyniają się zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, zwykle w okresie dojrzewania, jednak nie oznacza to, że z tym problemem zmagają się tylko młode osoby, ale także dorośli.

Podstawą rozpoczęcia leczenia oraz właściwej pielęgnacji jest rozpoznanie rodzaju trądziku.

Cera trądzikowa bardzo często mylona jest z cerą tłustą, która objawia się nadmiernym wydzielaniem sebum. Natomiast charakterystycznymi cechami cery trądzikowej są rozszerzone pory i ropne zmiany na powierzchni skóry, przy czym nie występuje świecenie poszczególnych partii twarzy jak przy cerze tłustej.

Jaki zabieg do cery trądzikowej?

-Peelingi mechaniczne, np.: mikrodermabrazja, czyli dokładne oczyszczenie twarzy i złuszczenie martwego naskórka, są świetnym wstępem dla bardziej inwazyjnych zabiegów. Procedur tego typu należy unikać przy trądziku różowatym oraz z wypryskami o charakterze ropnym z uwagi na to, że mogą one nasilić objawy trądziku;

-Peelingi chemiczne (kwasy), najlepszym wyborem będą kwasy beta-hydroksylowe, idealnie złuszczają martwy naskórek i niwelują nadmiar wydzielanego sebum, a dodatkowo poprawiają koloryt skóry;

-Zabiegiem na trądzik o działaniu nawilżającym i dotleniającym skórę jest infuzja tlenowa. Za pomocą oczyszczonego tlenu hiperbarycznego możemy wprowadzić w głąb skóry składniki aktywne, które mają działanie seboregulujące, wyciszające i przeciwzapalne. Dodatkowo tlen niszczy bakterie beztlenowe, przez co hamuje powstawanie nowych zmian.

Należy pamiętać, że nie wykonujemy jednak zabiegów iniekcyjnych u osób z aktywnym trądzikiem, gdyż wiąże się to z ryzykiem zaostrzenia objawów trądziku.

Po zabiegach kosmetycznych wskazana jest dodatkowa pielęgnacja odpowiednio dobranymi preparatami, które nie będą podrażniały, ani uczulały skóry. W ich składzie powinny znaleźć się substancje naturalne, niezatykające porów i łagodzące powstałe podrażnienia. Muszą również dokładnie oczyszczać skórę z pozostałości makijażu i innych środków pielęgnujących.

Zobacz inne porady eksperta

01/07/2024 Idealne Zabiegi na Lato
13/05/2024 Zabiegi kosmetyczne – nie tylko dla kobiet!
02/04/2024 Przygotowania do lata – czas START!
05/03/2024 Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?
01/02/2024 Zimowa pielęgnacja dłoni
04/01/2024 Noworoczne Beauty Postanowienia
02/12/2023 Zabiegi Glamour
06/10/2023 Zabiegi Peelingami chemicznymi
05/09/2023 Terapia światłem podczerwonym
09/08/2023 Promieniowanie UV

Ciało

Twarz

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała

Warszawa, Miasteczko Wilanów
ul. Kazachska 7/110
Wejście od ul. Branickiego 

Dostępny parking podziemny (wjazd od ulicy Kazachskiej)

Umów się na wizytę:

tel. 503 738 364

email: [javascript protected email address]


Serdecznie zapraszamy! 

Nasza klinika

Nasi partnerzy