|

Ciało

Twarz

Zabiegi i terapie odchudzające 01/04/2019

Marzysz o szczupłej sylwetce podczas wakacji?
Pomóż sobie technologiami odchudzającymi w zdobyciu celu!

Lato tuż, tuż… A wraz z nim sezon bikini. W związku z tym warto już teraz pomyśleć o zadbaniu o swoje ciało, tak aby wyglądało ono jak najlepiej podczas wypoczynku na piaszczystych plażach! W pozbyciu się zbędnych kilogramów i centymetrów z pewnością może pomóc nam technologia. Na rynku istnieje mnóstwo różnych metod oraz technologii, które wspomagają kuracje odchudzające i pozwalają na pozbycie się komórek tłuszczowych nawet z trudnych do wypracowania partii. Która będzie najlepsza dla Ciebie?

Jaka jest właściwie zasada działania zabiegów odchudzających?
Zabiegi wyszczuplające w gabinecie, mają na celu przede wszystkim pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki. Adipocyty (czyli komórki tłuszczowe) gromadzą się w tkance podskórnej, w związku z tym możemy z łatwością do nich dotrzeć, posługując się różnymi technikami np. wstrzykując substancję chemiczną, rozbijając falą akustyczną, czy intensywnie masując. Niezależnie od wybranej technologii cel zawsze jest ten sam- pozbycie się komórek tłuszczowych. Zasada działania zabiegu polega na tym, że pod wpływem stymulowania tkanki tłuszczowej różnymi technologiami dochodzi do procesu lipolizy- czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Dokładniej mówiąc: trójglicerydy zawarte
w adipocytach, uwalniane są z nich, tym samym przekształcają się w wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Następnie wędrują do przestrzeni międzykomórkowych. Kolejno metabolizowane są w naturalnych procesach przez nasz organizm, dzięki temu pozbywamy się zbędnych centymetrów. Dużym plusem zabiegów wyszczuplających jest to, że możemy stymulować zarówno komórki tłuszczowe na całym ciele jak i skupiać się tylko i wyłącznie na konkretnym problemie (np. na boczkach czy cellulicie na udach). Dzięki nowoczesnym technologiom zabiegi te są absolutnie nieinwazyjne i bezpieczne dla klienta.

Rodzaje zabiegów wyszczuplających rekomendowanych przez nas:

IKOONE- jest to masaż, który wykonuje się przy pomocy głowic z rolkami z wykorzystaniem podciśnienia. Podczas zabiegu skóra jest delikatnie zasysana i dokładnie masowana przez rolki posiadające liczne mikrootwory, które dogłębnie stymulują skórę.

W rezultacie mamy wykonany dokładny masaż leczonej powierzchni, przy zachowaniu szacunku dla naszej skóry, gdyż zupełnie nie ulega ona rozciągnięciu. Ikoone ma wszechstronne działanie. Przede wszystkim działa drenująco na płyny ustrojowe naszego organizmu. Jeśli Twoim problemem są obrzęki, uczucie “ciężkich nóg” to ten zabieg będzie dla Ciebie idealny. Również poprzez dokładne przemasowanie tkanki podskórnej aktywuje się proces lipolizy, dzięki czemu uwalniany jest oporny tłuszcz z adipocytów. Z łatwością możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, tym samym uzyskując szczupłą sylwetkę. Możemy też zauważyć znaczne zmniejszenie się cellulitu. Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji fibroblastów- powstają nowe włókna kolagenowe w związku z tym pozbywamy się wszelkich objawów starzenia się skóry oraz dochodzi do jej wygładzenia. Dodatkowo poprzez działanie drenujące uwalniane zostają wszelkie toksyny z naszego organizmu. Terapia Ikoone wpływa również korzystnie na bóle mięśniowe. Przeważnie zabieg wykonuje się go dwuetapowo:
-Basic- następuje drenaż limfatyczny całego ciała, dzięki czemu zostaną udrożnione naczynia limfatyczne, likwiduje się obrzęki oraz nadmiar płynów, przygotowuje się ciało do następnego etapu
-Focus- w tym etapie skupiamy się opracowywaniu konkretnych partii w których występuje problem (np. cellulit na udach i pośladkach, tkanka tłuszczowa na bryczesach czy boczkach, ujędrnienie ramion itp.)
Reasumując Ikoone to w 100% naturalna, nieinwazyjna i nie agresywna technika modelowania sylwetki i drenażu. Dużym plusem tego zabiegu jest to, że możemy wykonywać go na całe ciało. Dla zadowalających rezultatów zabieg należy wykonywać 2-3 razy w tygodniu w serii 6-12 zabiegów (w zależności od wielkości problemu).

Karboksyterapia- to nowatorski zabieg polegający na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę czystego, medycznego dwutlenku węgla. CO₂ jest naturalnym składnikiem naszego organizmu w związku z tym mamy zagwarantowane bezpieczeństwo zabiegu.

W momencie iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne, co poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Podawany dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej, powstają nowe, drobne naczynia krwionośne, więc skóra staje się biologicznie młodsza i silniejsza. Zabieg znakomicie sobie radzi z walką z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na karboksyterapię. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem lipolizy (rozpad tłuszczu). Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym powoduje drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu. Dodatkowo obserwujemy pełną rewitalizację i odmłodzenie skóry, która staje się bardziej napięta i wygładzona. Stąd też karboksyterapia jest idealną metodą walki z cellulitem, który jest pewnego rodzaju zespołem objawów, bowiem dotyczy nie tylko nierówności tkanki tłuszczowej ale również zatrzymaniem wody i obrzękiem, często także brakiem jędrności skóry i jej nie zdrowym kolorytem. W wyniku iniekcji CO rozluźniają się struktury cellulitowe, pod wpływem ciśnienia gazu wykruszają się zwłókniałe przegrody międzykomórkowe, zwiększa się przepływ krwi a tym samym tkanka uprzednio objęta cellulitem, zyskuje nowe życie i wygląd. Seria zabiegowa wynosi od 6 do 12 zabiegów, które wykonujemy raz w tygodniu.

Tri Lipo Maximus Med- to innowacyjny zabieg, który łączy ze sobą dwie technologie:
-Fale radiową (Radiofrekfencje) bipolarną oraz monopolarną
-DMA- dynamiczną aktywację mięśni

Fala radiowa dociera do tkanki podskórnej wytwarzając tym samym ciepło w wybranej partii. Następnie podgrzewa tłuszcz w adipocytach (czyli komórkach tłuszczowych) doprowadzając do jego upłynnienia i wówczas ma on możliwość przedostania się przez błonę komórkową na zewnątrz komórki tłuszczowej. Następnie w procesach metabolicznych jest wydalany z organizmu. Co skutkuje zredukowaniem komórek tłuszczowych i zmniejszeniem centymetrów w danej partii ciała. Jednocześnie działa w skórze właściwej, gdzie stymuluje odmłodzenie kolagenu oraz powstawanie nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, napięta i bardziej zagęszczona. Po zabiegu obserwujemy widocznie mniejszy obwód ciała oraz zmniejszenie nierówności cellulitowych.

DMA czyli dynamiczna aktywacja mięśni. Technologia ta powoduje skurcz mięśni. Po przez co mięśnie wypychają komórki tłuszczowe ku górze. Wówczas tkanka tłuszczowa ściśle przylega pomiędzy mięśnie a głowicę, którą wykonujemy zabieg. Dochodzi do wzrostu ciśnienia w komórkach tłuszczowych, co doprowadza do szybszego uwolnienia trójglicerydów z adipocytów. Zabieg jest niezwykle przyjemny. Podczas jego trwania odczuwamy ciepło, co skutkuje redukcją niechcianego cellulitu i tkanki tłuszczowej, a także znacznym napięciem skóry oraz ujędrnieniem. Tri Lipo Maximus wykonujemy raz w tygodniu i seria zabiegowa wynosi od 4 do 12 zabiegów (w zależności od problemu).

Eat Skin Shock- jest to zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej (inaczej fali uderzeniowej). Fale akustyczne są wykorzystywane w medycynie od 30 lat w celu rozbijania kamieni nerkowych oraz leczenia schorzeń ścięgien i mięśni. Jednym z rewolucyjnych sposobów na pozbycie się uporczywego cellulitu w ostatnich latach okazało się zastosowanie właśnie fali uderzeniowej o wysokiej energii. Fala dociera do komórek tłuszczowych, wprowadza je w drgania- tym samym powodując ich destrukcje. Metoda ta przynosi spektakularne efekty oraz jest również w pełni bezpieczna. Zabieg również skutecznie radzi sobie z cellulitem. Emitowana fala akustyczna na skórę powoduje dodatkowo rozluźnienie tkanki łącznej i zwiększenie jędrności naskórka. Poprawia tym samym lokalne krążenie krwi w tkankach. Skóra i tkanka łączna stają się ponownie elastyczne i jędrne poprzez produkcję nowego zwartego kolagenu, a tym samym oznaki cellulitu w postaci wgłębień na skórze ulegają redukcji.

Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej jest niezwykle trudnym i czasochłonnym procesem, wymagającym od na wielu poświęceń. Aby terapie odchudzające przyniosły spektakularne efekty należy przestrzegać wszelkich zaleceń terapeuty. Dlatego zachęcam do skorzystania z konsultacji z naszymi kosmetologami, podczas której dokładnie omówimy sobie problem, styl życia. Indywidualnie dobierzemy terapie zabiegową dostosowaną do Twojego stylu życia oraz oczekiwanych rezultatów oraz dodamy kilka rad jak skutecznie i “z głową” pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez efektu jojo.

Serdecznie zapraszamy!
Sylwia Michalska (lic. kosmetolog)

Zobacz inne porady eksperta

01/07/2024 Idealne Zabiegi na Lato
13/05/2024 Zabiegi kosmetyczne – nie tylko dla kobiet!
02/04/2024 Przygotowania do lata – czas START!
05/03/2024 Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?
01/02/2024 Zimowa pielęgnacja dłoni
04/01/2024 Noworoczne Beauty Postanowienia
02/12/2023 Zabiegi Glamour
07/11/2023 Trądzik- jak sobie z nim radzić?
06/10/2023 Zabiegi Peelingami chemicznymi
05/09/2023 Terapia światłem podczerwonym

Ciało

Twarz

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała

Warszawa, Miasteczko Wilanów
ul. Kazachska 7/110
Wejście od ul. Branickiego 

Dostępny parking podziemny (wjazd od ulicy Kazachskiej)

Umów się na wizytę:

tel. 503 738 364

email: [javascript protected email address]


Serdecznie zapraszamy! 

Nasza klinika

Nasi partnerzy