|

Ciało

Twarz

FRYZJERSTWO

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Dla mężczyzn

Masaż i spa

Promocje

Zadbaj o usta zimą! 01/02/2020

Zadbaj zimą o usta!

Prawie wszystkie z nas uwielbiają nosić kolory na wargach. Ale żadna szminka nie jest w stanie zapewnić nam doskonałych ust, jeśli nasze wargi nie są zadbane! Skóra na ustach jest znacznie cieńsza niż skóra na innych częściach naszego ciała. Ułatwia im to pękanie i łuszczenie się. Ta problematyczna sytuacja sprawia, że musimy dbać z należytą starannością o nasze usta.

Niestety w okresie zimowym, w którym pogoda nas nie rozpieszcza, nie jest to takie proste – bardzo łatwo o to, żeby nasze usta były wyschnięte i nieprzyjemne.

Wynika to z dwóch rzeczy – z jednej strony zimne i bardzo suche powietrze wysusza nasze usta, z drugiej po wejściu do wnętrza domu, znajdujące się tam ciepłe powietrze tylko pogarsza sprawę.

Pamiętaj! Skóra na Twoich ustach jest bardzo cienka, dlatego musisz o nią dbać podczas zimy, w przeciwnym razie będzie sucha i popękana. Na szczęście to wcale nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać.

Jakie błędy najczęściej popełniamy, doprowadzając do efektu spierzchniętych ust?

Spierzchnięte usta to nic innego jak brak nawilżenia. Dzieje się to pod wpływem braku witamin, przy alergiach, odwodnieniu całego organizmu, paleniu papierosów, spożywaniu pikantnych potraw, przyjmowaniu niektórych leków czy zbyt dużych dawek witaminy A, odruchowym oblizywaniu ust.

Jeżeli chcesz mieć piękne, zadbane usta, to nie musisz już wydawać majątku na kosmetyczkę, czy drogie specyfiki. Przedstawiamy wskazówki jak właściwie zadbać o usta podczas zimy:

  1. Unikajmy ciągłego oblizywania ust, aby były wilgotne, ponieważ proces ten może sprzyjać większej suchości. W rzeczywistości enzymy w ślinie, które mają trawić pokarm, są drażniące dla warg.

  2. Unikajmy balsamów, które zawierają kamforę, eukaliptus i mentol. Składniki te mają tendencję do zwiększania suchości na ustach, co pogarsza problem.

  3. Jeśli nie leczymy suchych i spierzchniętych ust szanse na ich zarażenie różnorodnymi wirusami bakteriami rosną.

  4. Jeśli kupujemy w sklepie balsamy do ust upewnijmy się, że wybieramy te, które mają wazelinę, olejki eteryczne lub glicerynę. Te składniki chronią nasze usta przez dłuższy czas.

  5. Zimą nie odczuwamy pragnienia, ale zadbajmy o dobre nawodnienie. Odwodnione ciało zawsze pozostawia usta suche i spierzchnięte.

  6. Dołączmy zdrową i odżywczą dietę, która zawiera witaminy, minerały, aby utrzymać zdrowie naszego ciała.

  7. Witamina A jest ważnym składnikiem odżywczym dla zdrowych ust. Włączmy marchew, produkty mleczne i morele do swojej diety.

Domowe środki do pielęgnacji ust podczas zimy:

- Aloes

Aloes jest rośliną powszechnie dostępną, więc możesz ją trzymać w doniczkach. Polecamy używać także żelu ekstrahowanego z liści aloesu, aby nasze usta były miękkie i sprężyste. Aloes jest pełen wody, która pozostawia usta nawilżone.

- Miód

Mówi się, że miód jest niesamowitym środkiem nawilżającym, który ma właściwości lecznicze i przeciwbakteryjne w leczeniu spierzchniętych ust. Zróbmy mieszaninę miodu i gliceryny, a następnie nałóżmy na usta. Zostawmy na noc i obudźmy się z nawilżonymi i pięknymi ustami.

- Cukier

Cukier działa jak peeling, który pomaga usunąć martwą skórę z ust pozostawiając je wygładzone i miękkie. Weźmy trochę miodu i zmieszajmy z cukrem i dobrze wymasujmy usta. Pozostawmy ten peeling na jakiś czas i zmyjmy ciepłą wodą, a następnie smarujemy usta naturalnym balsamem do ust.

- Olej kokosowy

Olej kokosowy jest jednym z najlepszych naturalnych kremów nawilżających. Wszystko co musimy zrobić, to podgrzać trochę oleju i wmasować go w usta. Zostawmy na noc i obudźmy się z miękkimi i sprężystymi ustami.

Tej zimy nie pozwólmy, aby nasze usta cierpiały z powodu suchości i zastosujmy te przydatne wskazówki i składniki by cieszyć się zdrowymi i pięknymi ustami!

Zobacz inne porady eksperta

02/03/2021 Czy te oczy mogą kłamać?
04/02/2021 Mezoterapia igłowa
07/01/2021 NOWY ROK - NOWA JA, CZYLI POSTANOWIENIA NOWOROCZNE
02/12/2020 Dermapen – sposób na zdrową skórę
01/10/2020 Peelingi chemiczne - kuracja szyta na miarę
02/09/2020 Oczyszczanie skóry po lecie
04/08/2020 Jakie zabiegi warto wykonać przed wielkim wyjściem?
03/07/2020 Pielęgnacja skóry latem
04/06/2020 Jak zadbać o zniszczone środkami dezynfekującymi dłonie?
02/01/2020 Skuteczny drenaż limfatyczny

Ciało

Twarz

FRYZJERSTWO

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Dla mężczyzn

Masaż i spa

Promocje

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała

Warszawa, Miasteczko Wilanów
ul. Kazachska 7/110
Wejście od ul. Branickiego 

Dostępny parking przed salonem (od ul. Branickiego)

Umów się na wizytę:

tel. 503 738 364

email: [javascript protected email address]

Serdecznie zapraszamy! 

Nasza klinika

Nasi partnerzy