|

Ciało

Twarz

FRYZJERSTWO

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Dla mężczyzn

Masaż i spa

Promocje

Rehabilitacja KMI


REHABILITACJA ATSI (KMI)

Głównym założeniem metody ATSI (Anatomy Trains Structural Integration) jest stworzona przez amerykańskiego terapeutę integracji strukturalnej Thomasa Myersa koncepcja taśm anatomicznych (Anatomy Trains).

Według założeń ATSI (dawniej KMI) wszystkie mięśnie w ludzkim ciele stanowią jedną, połączoną ze sobą tkankę, w związku z czym zmiana czy napięcie w jednym miejscu może skutkować problemami całkiem gdzie indziej.

                     

Podczas sesji ATSI Terapeuta aktywnie wpływa na strukturalne ułożenie poszczególnych elementów naszego ciała, dokonując drobnych zmian, które mają za zadanie poprawić jego funkcjonowanie jako całości. W rezultacie organizm stopniowo „zapomina” o złych nawykach i odzyskuje pierwotną równowagę.

W metodzie ATSI kluczowy element zabiegu stanowi szczegółowa diagnostyka oparta o wywiad oraz analizę posturalną i funkcjonalną całego ciała.

Uzyskane informacje umożliwiają Terapeucie określenie pierwotnej przyczyny problemu, położonej często z dala od miejsca odczuwanych dolegliwości, a także zastosowanie precyzyjnych i skutecznych technik. 

                                          

                                       

Zabieg wskazany jest przede wszystkim dla osób z dolegliwościami bólowymi i ograniczeniami ruchomości w obrębie kręgosłupa i stawów, bólami mięśniowymi, bólami głowy, wadami postawy, a także stanami pourazowym.

Terapeuci ATSI w swojej pracy są niczym Dr House, krok po kroku eliminują poszczególne dysfunkcje docierają do sedna problemu i usuwają go.

Zoga© to nowatorska metoda Terapii poprzez ruch stworzona przez Nauczyciela ATSI Wojciecha Cackowskiego, która jest doskonałym uzupełnieniem Integracji Strukturalnej. Ćwiczenia są oparte o asany jogi, a ich celem jest poprawa ślizgu poszczególnych warstw tkanek między sobą oraz wyrównanie napięć  w celu zrównoważenia struktury ludzkiego ciała. Zoga pozwala na utrwalenie uzyskanych efektów terapeutycznych, zapobiega nawrotom dolegliwości oraz stymuluje uwalnianie endorfin – hormonów radości.

Metoda w lipcu 2018 została zaprezentowana na międzynarodowym kongresie Integracji Strukturalnej, a kilka dni później odbyło się pierwsze na świecie szkolenie z tej metody. Zoga składa się z dwóch modułów:

Zoga Face Integration: Czyli integracja sieci powięziowej w obrębie twarzy, szyi oraz dekoltu, w skutek której możemy zlikwidować asymetrię, wygładzić zmarszczki czy wpłynąć na ułożenie np. żuchwy.

Zoga Movement: będąca formą stretchingu powięziowego praca z ciałem wg. koncepcji taśm anatomicznych Toma Myersa, która wydajnie wspomaga Integrację Strukturalną.

Integracja blizny z siecią powięziową: jest autorską metodą pracy bazującą na precyzyjnym odseparowywaniu poszczególnych warstw tkanek zlepionych podczas tworzenia się zrostu. Podczas pracy Terapeuta nie skupia się na widocznym, wizualnym aspekcie blizny, a na tym co znajduje się pod nią, czyli ogromna ilością struktur, które w skutek zlepienia utraciły swoje nominalne cechy oraz możliwość swobodnego przesuwania się. Praca z blizną ze względu na swój charakter jest bezbolesna i dla osoby obserwującej może wydawać się nudna, jednak po zakończeniu daje spektakularne efekty, a przez Terapeutów uznawana jest za jedną z najtrudniejszych form pracy.


REHABILITACJA KMI

CENA PLN

KMI (ATSI)(60min)

350

Zoga face (60 min)

250

 

Ciało

Twarz

FRYZJERSTWO

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Dla mężczyzn

Masaż i spa

Promocje

Rehabilitacja KMI

SANTHIYA Instytut Pięknego Ciała

Warszawa, Miasteczko Wilanów
ul. Kazachska 7/110
Wejście od ul. Branickiego 

Dostępny parking przed salonem (od ul. Branickiego)

Umów się na wizytę:

tel. 503 738 364

email: [javascript protected email address]

Serdecznie zapraszamy! 

Nasza klinika

Nasi partnerzy